NEWSLETTER 24. 10. 2021

AK/ 24 října, 2021/ Aktuality & články/ 0 comments

Milí rodiče,

školní rok už je v plném proudu a po divokém září si snad už vše sedá do svých kolejí. A my jen doufáme, že v tomto poklidu budeme i nadále moci pracovat bez toho, aby docházelo k nějaký razantním omezením.

Máme pro vás několik informací, které bychom s vámi rádi sdíleli:

  1. Jak už jsme avizovali, od září nastoupila do pozice zástupce ředitele pro montessori oddělení Hana Paulová (hpaulova@zsdlouhylan.cz), která se aktivně ujala své pozice a se kterou jsme v čilém kontaktu. 
  2. VZDĚLÁVÁNÍ PEDAGOGŮ: Pro letošní rok jsme na žádost právě naší zástupkyně schválili financování vzdělávání některých našich pedagogů. Konkrétně Emě Valeriánové (MTČ) a Haně Sobotovičové (MTŽ) bude zaplacen velký montessori kurz, o který projevila zájem i Jitka Zwienerová (MTB). Protože je ale v naší škole nová, dohodli jsme se, že v letošním roce ji zaplatíme pouze malý kurz a v budoucnu s ní případně budeme počítat i pro velký. Dále platíme hromadný kurz Jak učit matematiku, která děti baví a to učitelům a asistentům nižších ročníků. Ve třetím trojročí pak probíhá cca jednou měsíčně supervize, ve druhém trojročí je plánovaná supervize s Mirkou Kellovskou kvůli připojení šestých tříd. V případě, že by se letos otevřel i Adult Montessori kurz, rádi bychom tam poslali některého z pedagogů třetího trojročí. Někteří naši pedagogové se také účastní kurzu Transakční analýzy, který v rámci výzkumu Masarykovy univezity probíhá přímo v naší škole a to zdarma.
  3. V minulém školním roce šla větší část peněz na nákup pomůcek do nově vznikajícího třetího trojročí, v tomto roce počítáme, že mají přednost první a druhá trojročí + homogenní třídy. Hanka Paulová zatím čeká na konkrétní požadavky jednotlivých pedagogů.
  4. SCHŮZE DELEGÁTŮ: 4. 11. proběhne v prostorách školy schůze delegátů složena ze zástupců rodičů, pedagogů a výboru montessori spolku. Pokud tedy máte nějaké dotazy či připomínky, předejte je delegátovi za vaši třídu, rádi se o nich pobavíme. Pokud byste je sami chtěli přednést, schůze je otevřena všem, můžete se tedy zúčastnit i vy. V tomto případě nám kdyžtak napište, ať s vámi můžeme počítat (vybor@montessoridlouhylan.cz).
  5. VALNÁ HROMADA: v nejbližších dnech vám dáme vědět termín, ve kterém proběhne valná hromada. Na ní se bude předkládat účetní závěrka za minulý školní rok 2020/21. Máte tedy možnost nahlédnout do finančních toků montessori spolku.
  6. Připomínáme, že do konce října byste měli uhradit první splátku (případně celou částku) příspěvku do montessori spolku, která pro letošní rok činí 13.000 Kč za jedno dítě. Platby MTS 21_22 (montessoridlouhylan.cz)

S delegáty i ostatními zájemci se budeme těšit již brzy na viděnou, s vámi ostatními třeba na valné hromadě.

Krásné dny přejí 

Členové výboru montessori spolku

Share this Post

Leave a Comment