NEWSLETTER 21. 2. 2023

AK/ 21 února, 2023/ Aktuality & články/ 0 comments

Milí rodiče,

ve čtvrtek jsme měli schůzi výboru za přítomnosti nové vedoucí Montessori oddělení Lenky Krummerové. Ta nám představila kroky, které od začátku školního roku v nové funkci podnikla a zároveň i ty, které Monte třídy v brzké budoucnosti čekají.

  • Jako hlavní cíl si Lenka v nové funkci vytyčila stabilizaci týmu. Jedním z pilířů by měl být systém kariérního růstu učitelů, který by měl učitele motivovat k dalšímu vzdělávání a osobnostnímu rozvoji. Do něj patří i náslechové hodiny napříč celým Montessori oddělením, které slouží jako důležitý prvek rozvoje a propojování trojročí. Výbor se rozhodl, že do konce školního roku tuto aktivitu finančně podpoří.
  • Vedení Montessori oddělení zaznamenává velký zájem o návštěvy a náslechy externistů (studenti, učitelé z jiných škol atp.). Rozhodli jsme se tuto možnost zpoplatnit, navrhovaná částka je 1.000 Kč na osobu, studenti zdarma. Tato skutečnost ukazuje na to, že se o naší škole ví a mluví pozitivně, a může se stát inspirací pro další vzdělávací zařízení.
  • Dalším z cílů je rozvoj Monte klubu. Tento rok je v tomto ohledu pouze zahřívacím. Na valné hromadě vám představíme plán na rok 2023/24. Měli byste tak mít zavčas informace o tom, co škola nabízí a mohli tak zkombinovat se zájmy svých dětí. Pokud byste vy sami chtěli v rámci Monteklubu nabídnout kroužek v rozsahu 1,5.2h, který by rezonoval s Montessori pedagogikou, budeme rádi, pokud nám o sobě dáte vědět.

Velkou radost máme ze vzniku Montessori poradenského pracoviště, jehož práce se stala nedílnou a nepostradatelnou součástí života našeho oddělení. Doposud monte větev spadala pod pracoviště celé školy, což nebylo optimální. 

Už brzy bychom mohli spatřit nové webové stránky školy, za což moc děkujeme Lucii Pavláskové, která se v celé akci významně angažuje. V současné době paní ředitelka připravuje obsahový materiál.

Od příštího roku bychom rádi na komunikaci učitel-rodič zavedli aplikaci Lyfle, se kterou máme mnozí dobrou zkušenost ze školek (velmi jednoduchý systém omluvenek, možnost sdílení fotek atd.). Budeme jednat s paní ředitelkou, zda by se zavedlo Lyfle plošně nebo bychom ho využívali pouze pro naše oddělení.

V současné době vyřizujeme jednu žádost o podporu ze Sociálního fondu. Pokud byste rádi do fondu přispěli jakoukoliv částku, budeme rádi. Vše najdete na Sociální fond – Montessori Dlouhý Lán, z.s. (montessoridlouhylan.cz). Děkujeme!

Setkání bylo hodně nabité. Ale už teď se těšíme na další J!

Krásné dny

Výbor Montessori spolku

Share this Post

Leave a Comment